floranatolica
 
Ara Üye girişi DDbtn
-
Zantedeschia aethiopica
 
Göbün Koyu / Göcek / Muğla - Nisan 2015 © Serdar Ölez
Zantedeschia aethiopica
Gözlem bildir
Gelin Çiçeği
Araceae / Zantedeschia / Zantedeschia aethiopica
map
Gelin Çiçeği (Zantedeschia aethiopica) Türkiye´de doğal kaydı bulunmayan bir türdür. Bu tür egzotik bir tür olabilir; bir kültür türü olabilir; veya henüz doğal tür kayıtlarımıza ekleyemediğimiz bir tür olabilir.

Türkçe literatürde genellikle Gelin Çiçeği olarak adlandırılsa da, bazı yörelerde kalla çiçeği veya yoğurt kepçesi olarak bilinir.


listMaplistPiclistThumb

Gözlemler


Zantedeschia aethiopicaGöbün Koyu / Göcek / Muğla
Nisan 2015 ©Serdar Ölez
Benzer taxonlar
Gözlem bildirilen diğer Zantedeschia türleri:
Kaynaklar
  1. NGBB (2022). Bizim Bitkiler. https://bizimbitkiler.org.tr. Erişim tarihi 5Ağu2022 (Türkiye bitkileri listesi, yayılış bilgileri ve Türkçe adları)
  2. Kırsal Çevre (Sürekli). Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği. http://www.kirsalcevre.org.tr (Gönüllülerin bölgesel gözlemleri ile yayılış bilgilerinin güncellenmesi)
  3. Lindon, Heather, Gardiner, Lauren, Vorontsova, Maria, & Brady, Abigail. (2020). Gendered Author List International Plant Names Index 2020 (Version 2) [Data set]. Zenodo. https://doi.org/10.5281/zenodo.3911077 (Tür epitetlerinde kullanılan bilim insanlarının isim kısaltmaları)
  4. IUCN (2022). The IUCN Red List of Threatened Species. Version 2022-1. (Türkiye´deki tehlike altında bulunan türler listesi)